Z czym (i gdzie?) płytki heksagonalne?

Heksagon to kształt występujący naturalnie w plastrach miodu. Inspirował już starożytnych architektów, a szczególnie twórców łazienkowych płytek. Dziś wraca ta moda, bo płytki heksagonalne:

  • łatwo dopasować i łączyć kształtem czy kolorem nawet pomiędzy seriami,
  • pasują do dużych i małych wnętrz,
  • są ponadczasowe. 

Łatwo można też dopasować do nich dodatki i akcesoria, by stworzyć ponadczasowy klimat w łazience.

Kafelki heksagonalne w stylu retro

W dawnych rezydencjach takie płytki miały najczęściej zgaszone barwy ziemi. Z lat 70. znamy czarno-białe heksagonalne płytki. Decydując się na ich wybór trzeba przemyśleć, czy chcesz stworzyć klimat antycznej rezydencji, czy raczej retro z bliższej przeszłości?

Lata 70. przywoła kwadratowa umywalka o zaokrąglonych rogach z serii Tiger Studio. Do tego koniecznie solidny prysznic w kształcie nawiązującym do retro, jak Tiger Tyne z dużą, stylizowaną słuchawką prysznicową. Całość może zyskać lekkość dzięki kolorowym dodatkom o transparentnym wykończeniu – szukaj w salonach łazienkowych serii Sealskin Vetro. Możesz łączyć jej elementy w ramach serii kolorystycznej, lub mieszać kilka różnych transparentnych, cukierkowych odcieni.

Jeszcze dawniejszy styl odtworzysz dzięki dodatkom Tiger Tune, nawiązującym do klasycznych mosiężnych okuć w łazienkach. Idealne będą tu również ręczniki w szlachetnych barwach ziemi jak Sealskin Portofino, które zresztą już nazwą nawiązują do ojczyzny antycznych płytek. Wielokolorowe heksagonalne kafle pięknie uzupełni dywanik Sealskin Rosalyn, na którym też powtarzają się kolory palonej gliny, piasku i ziemi.

Najodważniejsi wybierają miedziane i złote płytki w kształcie heksagonu. Każda łazienka zostanie dzięki nim odmieniona w wyszukane wnętrze.

Nowoczesna łazienka z motywem heksagonu

Płytki tego typu mogą też uzupełnić nowoczesną łazienkę. W takich aranżacjach najczęściej stawia się na kilkutonowe płytki heksagonalne. Białe, szare i czarne są uniwersalne, ale sam sposób łączenia kolorów na ścianie lub podłodze może zdecydować o unikalnych charakterze wnętrza. 

Do takiego wystroju świetnie będą pasowały półeczki narożne Tiger Dock. Po pierwsze kolorem, a po drugie ściętym kształtem – tak samo w narożnikach dopasowują się do kształtu pomieszczenia heksagonalne płytki.

Heksagon – płytki i co jeszcze?

Dla spójności pomieszczenia możesz dobrać też inne dodatki z motywem heksagonu. Płytki dobrze uzupełnią:

  • kosz na pranie Sealskin Diamonds w podobny wzór.
  • Akcesoria łazienkowe Sealskin Convex o tłoczonej powierzchni.
  • Wieloboczny dozownik do mydła Sealskin Arte w idealnym odcieniu gołębiej szarości.

Charakterystycznym wzorem heksagonu możesz bawić się nawet przy drobnych dodatkach. Klimat stworzy wieloboczny świecznik, czy choćby haczyk Diamond z katalogu Tiger o krawędziach jak cięty diament. Przy okazji: szkło i kamienie szlachetne są czasem cięte w kształt heksagonu (w przypadku diamentu takie cięcie nazywa się Fire Rose). Da się więc znaleźć kryształowe plafony i inne szlachetne dodatki z takim motywem.