W nastroju na wiosenne zmiany? Poznaj kolekcję Mood, która odmieni Twoją łazienkę

Wiosną odradza się zieleń, a wśród nas rodzi się chęć zmian –  przeprowadzenia remontu czy zmiany aranżacji wnętrz, w których mieszkamy. Metamorfozy często zaczynają się od łazienki, która, mimo że zwykle niewielka, to jednak odgrywa priorytetową rolę w każdym domu. Coram wprowadza kolekcję akcesoriów łazienkowych Sealskin Mood, która ma tworzyć pozytywny i kojący nastrój w wiosennych aranżacjach. Łazienka jest nie tylko miejscem kojarzącym się z dbałością o higienę osobistą. Często bywa oazą spokoju i wytchnienia, gdy po trudnym dniu zażywamy relaksu w kąpieli. Nawet drobne zmiany wprowadzone w łazience są w stanie zupełnie odmienić jej wnętrze i zaspokoić głód nowości wśród mieszkańców. Sposoby wiosennego odświeżenia tego ważnego pomieszczenia nie są trudne. W pierwszej kolejności warto dokładnie wysprzątać łazienkę. Pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z szafek, wymienić ręczniki na nowe, wytrzeć kurze. Ta z pozoru najprostsza czynność sprawi, że wnętrze od razu będzie się lepiej prezentować.

Wiosenne łazienkowe trendy kolorystyczne

Warto zainspirować się kolorami, które niesie ze sobą wiosna i odradzająca się przyroda – przede wszystkim zielenią w jej naturalnym odcieniu. Tej jak wiadomo, nigdy za wiele, zwłaszcza w ciepłych miesiącach roku. Od początku pandemii wszelkie pochodne zielonego święcą triumfy w dekoracji wnętrz, tak zresztą, jak cały trend eko. Dlatego szklane dozowniki na mydło, mydelniczki, czy kubki na pastę i szczoteczkę proponowane w kolekcji Sealskin Mood to idealny wybór. Szlachetne szkło w głębokim, butelkowym, ale wciąż naturalnym odcieniu działa na nas uspokajająco. Otoczenie się takimi akcesoriami w łazience, choćby najmniejszej, ukoi nerwy i wyciszy każdego. Dodatkowo zielony nadaje nuty retro, czyniąc z elementów kolekcji małe dzieła sztuki. W parze z pięknym odcieniem zieleni Coram proponuje także przydymione, szare szkło. To kolejne odwołanie do koloru natury – skał, kamieni, ziemi rodzącej na wiosnę.

Jakie detale nadadzą łazience wiosenny look?

Geometryczny kształt i zakrzywione linie to z kolei ukłon wobec najnowszych trendów stylistycznych – przynoszą powiew prostoty i nowoczesności. Kolekcja Mood to płynne nawiązanie do poprzedniej kolekcji Earth, gdzie elementy drewniane i imitujące drewno również w jednoznaczny sposób odwoływały się do trendu eko. Coram w nowej kolekcji przywołuje podobne skojarzenia, pozostając w kręgu barw natury przełamanych nowoczesnością szkła. W łazienkach urządzonych w stylu eko typowe jest wykorzystywanie motywów roślinnych – wszelkich liści, ziół i kwiatów, by odwołać się do rozkwitającej na wiosnę zieleni. Efekt wzmocnimy więc wieszając na ścianach obrazy czy grafiki ilustrujące pejzaże i elementy natury. By dopełnić wnętrze w stylu ekologicznym, warto sięgnąć po biel. Ta zawsze sprawdzi się jako kolor tradycyjnej ceramiki łazienkowej, ale też jako tło w postaci dywanika czy ręcznika. Biały to także bardzo wiosenny kolor – zawsze bardzo dobrze komponuje się z innymi barwami, sprawiając, że łazienka wydaje się bardziej czysta i lekka.

Niewielkie zmiany, które wniosą powiew świeżości

Do stonowanej łazienki, w której dominują np. jedynie sterylnie białe płytki i akcesoria ze szkła, można z powodzeniem dołożyć kilka bardziej zdecydowanych akcentów, które dodadzą wnętrzu charakteru i energii. Doskonałym wyborem będzie zasłona prysznicowa w ciemnoniebieskie kropki z kolekcji Mood, która od razu przyciągnie wzrok. Aby dokonać zmian w łazience nie trzeba od razu wykonywać kompleksowego i kosztownego remontu, chociaż można pokusić się np. o wymianę baterii, szczególnie jeśli te zamontowane lata świetności mają już za sobą. Dobrym pomysłem jest np. wymiana klasycznych chromowanych baterii na czarne matowe, które są hitem aranżacyjnym.

Dobrym rozwiązaniem jest także ustawienie świeżych kwiatów w wazonie. Bez większego wysiłku wprowadzimy dzięki nim do swojej łazienki odpowiednio miły nastrój. Wiosna we wnętrzach wpływa pozytywnie nie tylko na ich wygląd, ale także samopoczucie domowników, o czym przypomina nam kolekcja Mood od Coram. Warto więc wpuścić ją do naszych mieszkań i na nowo, w wiosennym stylu zaaranżować nie tylko łazienkę, ale także inne pomieszczenia.