Świąteczne porządki mogą być łatwe i przyjemne!

Świąteczne porządki to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie, które może wiązać się nawet ze stresem i dużą niechęcią, by postawić pierwszy krok w ich realizacji. To oczywiście zwykle większy zakres prac niż w przypadku cotygodniowego porządkowania mieszkania. Wielkie sprzątanie na Boże Narodzenie może zająć sporo czasu, zwłaszcza jeśli dotąd nie wykonywaliśmy go regularnie, co doprowadziło do zaległości. Aby porządki przebiegły sprawnie, trzeba do nich podejść z rozwagą i dobrym planem. Warto skupić się na strefach, które są w domu kluczowe w utrzymaniu higieny – jak łazienka. 

Łazienkę z pewnością większość z nas sprząta regularnie, ale przed Świętami warto poświęcić jej nieco więcej czasu. Porządki warto rozpocząć od uporządkowania przestrzeni w szafkach, przede wszystkim wyrzucenia przeterminowanych kosmetyków. Po drugie, należy umyć płytki z góry do dołu. Poza tymi czynnościami kolejne działania można wykonać jak zazwyczaj. Gdy oczyścimy już szafki, warto utrzymać porządek dłużej. Pomocne w tym będą rozwiązania do przechowywania, jak np. seria 2 store Tiger.  Wiszące półki prysznicowe, czy regulowane koszyki spowodują, że każdy kosmetyk będzie miał w łazience swoje miejsce. Dodatkowo akcesoria te będą doskonałą ozdobą dzięki stylowemu wyglądowi. 

W łazience szczególną strefą jest strefa prysznica. Tu z pomocą idą kabiny INC wyposażone w dodatkowy organizer zapewniający miejsce do przechowywania na płyny, szampony i inne potrzebne produkty. W kolekcji dostępne są m.in. kabina walk-in z organizerem  czy kabina walk-in ze ścianką boczną z organizerem.  

Podczas przedświątecznych porządków niezastąpione będą szczotki toaletowe serii SWOOPelastyczne, higieniczne i trwałe. Wrażenie robi ich innowacyjny design. Na szczególną uwagę zasługuje pojemnik na szczotkę wolnostojący z miejscem do przechowywania – posiada w zestawie poręczną komorę na detergent do toalety. Niezwykle pomocnymi akcesoriami w utrzymaniu suchych powierzchni są oczywiście ściągaczki do wody – te od Tiger nie tylko usuną nadmiar wody i osadzający się kamień, ale dodatkowo będą się bardzo estetycznie prezentować. 

Gdy łazienka lśni już czystością, warto postawić kropkę nad „i” w postaci miękkiego dywanika, np. model Angora lub Aztec – położony pod prysznicem pochłonie nadmiar wody np. po myciu. Wówczas pozostaje już tylko oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę!