Relaksujące wnętrze na trudne czasy

Dookoła zamieszanie, a w domu – spokój i okazja do wyciszenia się. Gdy na zewnątrz towarzyszy nam stres i coraz to nowe wyzwania, warto stworzyć w środku relaksujące wnętrze, w którym będzie można nabrać sił.

Jakie kolory relaksują w łazience?

To, czy dany kolor relaksuje, czy nie, zależy od osobistego gustu. We własnym wnętrzu możesz postawić na kolory, które wprawiają w dobry nastrój właśnie Ciebie, czyli może to być zarówno róż jak na dywaniku Sealskin Bright, jak i czerwień z serii Sealskin Doux. 

Jeśli jednak urządzasz np. mieszkanie na wynajem, potrzebujesz uniwersalnych kolorów. Ciekawe badania na ten temat przeprowadzono na brytyjskim uniwersytecie w Sussex. 26 596 osób z ponad 100 krajów zapytano o to, jaki jest najbardziej uspokajający kolor. Większość wskazała na granat, jak na:

  • wielobarwnych dywanikach toaletowych Sealskin Rosalyn,
  • zabawnej kotarze prysznicowej Sealskin Whale,
  • morskich akcesoriach Selaskin Conical.

Innym takim kolorem jest zieleń. Podobno ta naturalna relaksuje wzrok, więc warto co jakiś czas oderwać się od komputera i popatrzeć za okno. Dlatego też w łazience dobrze mieć jakieś rośliny lub przynajmniej biało-zieloną kotarę Sealskin Fiesta.

Miękkość i przyjemne faktury

Łazienka to w pierwszym skojarzeniu gładkie, zimne kafle. A gdyby dodać do niej coś o nieco bardziej przyjaznym wykończeniu? Podstawą będzie miękki dywanik z długiego włosia, jak Sealskin Motif. 

Zamiast wszechobecnych metalowych i ceramicznych dodatków co jakiś czas warto wkomponować coś matowego, z innego tworzywa. Sprawdzi się tu np. cała seria takich gładkich, czarnych sprzętów Tiger Boston

 

W szklanych i chromowanych wnętrzach brakuje przytulności, jaką dają elementy wykonane z drewna, bo to ono najbardziej kojarzy się z domowym ciepłem i wyciszeniem. Warto jednak postawić na nowy design. Drewniane elementy znajdziesz np. w serii akcesoriów Tiger SEM. Inne takie naturalne materiały, które warto wprowadzić w detalach, to korek i sznurek. Znajdziesz je wkomponowane w akcesoria Sealskin Cork czy Braid w przyjemnych, relaksujących kolorach.

Komfortowe rozwiązania

Relaks w łazience to nie tylko wzory czy kolory. Sprzęty mogą sprzyjać odpoczynkowi również poprzez posiadane funkcje. Dawniej bicze wodne czy elementy jak z jakuzzi były dostępne nielicznym. Dziś wystarczy odpowiednia wanna czy kabina, by mieć je w łazience. Dużą różnicę robi też słuchawka prysznicowa jak Tiger Splash Akcent z efektem deszczu. To pozwoli poczuć się znów jak na wakacjach każdego ranka.

W łazience możesz zamontować też oczyszczacz powietrza lub dyfuzor zapachowy. Zawsze pięknie komponuje się też świeca zapachowa. Wybierz taką o aromacie jaśminu czy świeżo skoszonej trawy, a w łazience zrobi się naprawdę wyjątkowo. Możesz też dobrać kilka pływających świeczek z wosku pszczelego, który podobno ma właściwości oczyszczające powietrze. W takiej łazience zapomnisz o wszystkich kłopotach.