Przełomowy design z 2021 roku w Twojej łazience

Na międzynarodowych targach pokazano w tym roku wiele przełomowych rozwiązań. Czy da się je zastosować w zwyczajnej łazience?

Nowości w łazience 2021 – trendy

Jednym z łazienkowych trendów roku 2021 i nowością wśród finalistów konkursu na wystrój wnętrz NKBA był projekt Beyond Beige Interiors z Kolumbii Brytyjskiej. Jury doceniło oryginalną, ciągnącą się na kilka metrów do góry ścianę wyłożoną prawdziwymi otoczakami. To kojarzy się z letnim tarasem lub brukowaną ścieżką. Świetnie pasuje do sielskich aranżacji, a w industrialnych czy nowoczesnych łazienkach doda nietuzinkowego charakteru. Zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie, zainwestuj w dodatki z fakturą kamienia czy betonu do łazienki. Nowością w trendach na 2021 roku jest np. seria akcesoriów Sealskin Doppio utrzymana w tym stylu.

Mata inna niż wszystkie

Wśród wynalazków wyróżnionych główną nagrodą na The Designer Awards 2020 w kategorii łazienki znalazły się… podłogi prysznicowe. To rzadko poruszany temat. Wydawałoby się, że nie da się tu nic nowego wymyślić. Mało kto zastanawia się nad ich funkcjonalnością, a przecież źle zaprojektowane rodzą same problemy, a nawet mogą być niebezpieczne. Podłogi pod prysznic Smart Quiz dzięki przemyślanej i estetycznie zaprojektowanej siatce linii odprowadzają wodę z każdego miejsca, a do tego zapobiegają przed poślizgnięciem. Jeśli nie masz kilku tysięcy dolarów na taki dodatek, możesz zastąpić go póki co matą antypoślizgową z wypustkami Sealskin Leisure.

Prostota jak z katalogu

Wśród docenionych nowości w łazienkowych trendach na 2021 rok znalazła się też kolekcja Voyage, jaką zaprojektował artysta Aric Levy dla marki Vitra. To proste formy idealne do nowoczesnej łazienki niezależnie od obranej stylistyki. Można je dowolnie łączyć, wiedząc, że na pewno będą pasować. Bardzo podobne meble i obłe umywalki znajdziesz w aktualnym katalogu Tiger na 2021-2022 rok.

 

Latające szafki

Magazyn Better Homes & Gardens przewiduje, że hitem najbliższych lat będą szafki, które wyglądają, jakby same unosiły się w powietrzu. Gdy są w nie wpuszczone umywalki, to robi szczególne wrażenie. Tymczasem to rozwiązanie już od dawna jest dostępne w katalogu Tiger. Szafki dyskretnie zamontowane ścianie i wpuszczone w nie proste umywalki to esencja serii Boston i Studio. Puste miejsce pod spodem sprawia wrażenie, jakby mebel rzeczywiście szybował nad podłogą.

Kafelki jak ze snu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego nie istnieją holograficzne kafelki? Okazuje się, że powód jest prozaiczny: nie istnieje technologia, która pozwoliłaby je zrobić. A przynajmniej nie istniała do niedawna, bo ostatnio przyznano nagrody SBID Deisgn Awards za zeszły rok, w którym laur zdobyły właśnie holograficzne kafelki Spectre. Każdy ma nieco inny kolor, który zależy od kąta padania światła. Firma długo pracowała nad tą technologią, która być może wkrótce przeniknie również do naszych łazienek.