Prysznice z dodatkowymi funkcjami – rynkowy przegląd

Standardowy prysznic może nie spełniać wszystkich indywidualnych potrzeb użytkowników. W salonach z wyposażeniem łazienkowym znajdziesz jednak również prysznice i akcesoria dla osób, które mają trudności z poruszaniem się, dla oszczędnych czy tych, którzy w domu chcą się zrelaksować jak SPA.

Wanna, która masuje

Potrzeba dogłębnego relaksu w łazience to niekoniecznie fanaberia. W przypadku sportowców czy osób kontuzjowanych, a także tych, których praca wymaga idealnie wyrzeźbionego ciała, częste masaże relaksacyjne czy pobudzające krążenie są koniecznością. Można im zaproponować kilka rozwiązań:

  • Najtańsze: końcówka do prysznica z funkcją biczy wodnych. Można ją zainstalować w wannie lub brodziku i samemu robić sobie codzienny masaż ciała strumieniem wody.
  • Średnie: standardowa wanna czy prysznic z funkcją hydromasażu. Zamontowane dysze tworzą wodne wiry, które lekko masują skórę nóg czy kręgosłupa. Nie można tego porównać z profesjonalnym masażem, ale jest dobrą alternatywą dla wyjść do jacuzzi.
  • Drogie: Profesjonalna wanna do masażu leczniczego. Kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak w przypadku schorzeń wymagających ciągłej rehabilitacji czy dla sportowców może być rozwiązaniem decydującym o dobrej formie.

Prysznic, który oszczędza wodę

Ostatnio sporo mówi się o ograniczaniu zużycia wody jako sposobie na życie w zgodzie z naturą. Niektórzy mają też bardziej przyziemne powody, by oszczędzać wodę – wysokość rachunków. Obie grupy osób poszukują rozwiązań, które pomagają zmniejszyć zużycie. 

Jeśli chodzi o krany, to warto zainstalować perlator. Spienia on wodę, dając wrażenie, że jest jej więcej niż w rzeczywistości. Nie sprawdzi się to w kuchni, gdzie i tak potrzebujemy określonej ilości wody na herbatę czy do gotowania, ale w łazience może pomóc zachować zdrowe nawyki oszczędzania wody. 

Pod prysznicem można zamontować słuchawkę Tiger Tyne. Rozprasza strumień wody, dając wrażenie padającego deszczu, przy czym zużywa mniej wody, niż zwykły prysznic. Z kolei końcówka Tiger Sava daje możliwość kąpieli pod równomierną taflą wody przypominającą wodospad. Szczególnie spodoba się to posiadaczkom długich włosów, które zawsze mają problem z ich spłukiwaniem. Takie końcówki i głowice prysznicowe do oszczędzania wody są niezbędne w domu, w którym ciśnienie wody jest niskie czy tam, gdzie zamontowany jest bojler i ilość dostępnej  wody do kąpieli jest ograniczona.

Rozwiązanie dla dzieci i osób starszych

Największe problemy z dobraniem prysznica mają rodzice małych dzieci i ci, którzy dzielą przestrzeń z osobami starszymi. Dzieci z czasem rosną, więc prysznic musi być bezpieczny dla maluchów i wygodny dla starszaków. Z kolei stan osób starszych z wiekiem może się pogarszać, więc będą wymagać odpowiednio dostosowanej łazienki. Podstawą powinien być brodzik z wypustkami na podłodze, jaki w ofercie ma Coram Showers. Dzięki wypustkom trudniej się poślizgnąć. Coram Showers ma też serię drzwi i parawanów do wanien i pryszniców, o które można się oprzeć dla zachowania równowagi.

Do tego warto zainstalować rączki prysznicowe i uchwyty, dzięki którym osoba starsza czy dziecko będą mogły samodzielnie wejść pod prysznic i bezpiecznie się pod nim utrzymać. Tu warto polecić specjalistyczną linię Geesa Safety & Comfort. 


W nowym katalogu Tiger są też baterie prysznicowe, które posiadają zarówno tradycyjną słuchawkę zamocowaną na wężu, jak i główkę prysznica umieszczoną na stałe pod sufitem. To świetne rozwiązanie w domu, w którym są dzieci i osoby starsze, które mogą mieć problem z obsługiwaniem tradycyjnego prysznica. Wystarczy włączyć strumień wody, by płynęła ona z góry – nie trzeba dodatkowo zajmować się obsługą, a ręce są cały czas wolne.