Na czym lepiej nie oszczędzać, urządzając łazienkę?

Lista wydatków podczas urządzania łazienki to kilkadziesiąt różnych pozycji. Większości z nich inwestor nie bierze pod uwagę, gdy planuje remont. Wśród akcesoriów są takie, na których można oszczędzić, a także te, które lepiej dobrać spośród najlepszych.

 

Wydatki przy urządzaniu łazienki, które warto ponieść

Większość osób kojarzy wydatki przy urządzaniu łazienki głównie z tymi największymi, to znaczy z wanną czy kafelkami. Tymczasem kafelki można swobodnie kupić w outlecie lub zadowolić się jakimś prostym, a efektownym rozwiązaniem, jak np. farba strukturalna, cegły czy zwykła, biała glazura z ciekawą fugą. Znacznie ważniejsza jest jakość wszystkich instalacji, a wiele osób właśnie te wydatki związane z urządzaniem łazienki zostawia na ostatnią chwilę, by w końcu zadowolić się przypadkowymi komponentami ze sklepu hydraulicznego. Kupując np. baterie prysznicowe czy umywalki u producentów takich jak Tiger, można od razu dokupić pasujące do nich wszystkie podzespoły, takie jak:

  • regulator ciepła wody,
  • korki i sitka,
  • perlatory,
  • węże,
  • słuchawki,
  • złączki,
  • orurowanie.

Przy okazji warto wiedzieć, że u dobrych producentów takie sprzęty mają dodatkowe funkcje sprzyjające np. oszczędności wody lub dające większy komfort (nie mówiąc o wydłużonej jakości). Przykładowo Tiger ma w ofercie rury pod umywalkę, które oszczędzają miejsce czy słuchawki prysznicowe z efektem deszczu.

 

Na tych elementach można zaoszczędzić

Innym popularnym błędem podczas planowania wydatków na urządzanie łazienki jest skupienie się na dodatkach, zamiast na tym, co naprawdę ważne. Taka łazienka będzie urządzona szybko, przypadkowymi sprzętami, ale nie zabraknie w niej designerskich mebli czy świec zapachowych. Tymczasem klasę do łazienki można wprowadzić za pomocą tańszych środków, jak bukiet kwiatów czy piękne ręczniki.

Dodatki nie muszą być najdroższe, choć trzeba zadbać o ich jakość. Dobre będą te z pchlich targów czy zabytkowe. Ciekawe propozycje można znaleźć też w katalogu Sealskin, gdzie pojawiają się szlachetne barwy czy przyjemne faktury wykończenia. Warto wybierać je zamiast gorszej klasy gadżetów łazienkowych, które szybko się zniszczą i mogą wydzielać szkodliwe opary.

 

Gdzie kupić półki, wieszaki, akcesoria?

Raz kupione dodatki Sealskin czy Tiger mogą posłużyć długie lata, a nie kosztują fortuny.

Można też poszukać w sklepie serii Hotel z katalogu Geesa. To jakość taka sama, jak w najlepszych hotelach, gdzie na co dzień z kranów czy blatów korzystają setki osób. W ten sposób można zyskać lepszą jakość w cenie podobnej do zwykłych akcesoriów łazienkowych. Mając niewielkie doświadczenie w urządzaniu wnętrz lepiej też dobrać wieszaki z autorskim systemem montażu Tiger Fix, Wieszaki przyklejone klejem Tiger Fix możemy łatwo odkleić i przenieść w inne miejsce.