Metamorfoza łazienki dorastającego dziecka

Jeszcze niedawno dziecko bawiło się pianą i kąpało w małej wanience, a dziś stroi się przed lustrem i chce mieć prywatność. Jak urządzić łazienkę dla dorastającego dziecka?

Co musi się znaleźć w łazience dorastającego dziecka?

Myśląc o młodszych pociechach, największym wyzwaniem w łazience dziecięcej jest zabezpieczenie wszystkich powierzchni czy szuflad. Meble w rozmiarze mini można dostać na zamówienie lub dostosować je do wzrostu i możliwości dziecka. Katalog Tiger pełen jest takich rozwiązań, jak mini-deski toaletowe, zamknięcia do szafek czy dywaniki do wanien. Czasem wystarczy umieszczenie nisko wieszaka, by ułatwić dziecku swobodne korzystanie z łazienki.

Inne rzeczy, które muszą znaleźć się w łazience dorastającego dziecka:

  • zasłona prysznicowa, która zapewni prywatność,
  • dobrze oświetlone, duże lustro,
  • miejsce na rosnącą ilość kosmetyków,
  • porządna, elektryczna szczoteczka do zębów,
  • łatwo zmywalne, antypoślizgowe płytki.

Dodatkowe elementy, które mogą się znaleźć w takim pomieszczeniu, to zamek w drzwiach umożliwiający zamknięcie się na klucz czy ogrzewanie podłogowe.

Postaci z bajek w łazience dorastającego dziecka?

Ryzykownym pomysłem jest wprowadzanie do łazienki motywów bajkowych. Sklepy są pełne gadżetów z motywami z animacji, kultowych klasyków czy modnych nowości. Jednak to, co w oczach dorosłego może być trwającą od lat pasją, dla dziecka jest często tylko chwilową fazą, po której za pół roku nie pozostanie wspomnienie. Jeśli już, można takie elementy wprowadzać na elementach, które i tak trzeba będzie za kilka lat wymienić, jak ręcznik czy szlafrok. Lepiej jednak nie wprowadzać ich do stałego wystroju. Kotara łazienkowa we wróżki czy czarownice po paru latach może być nie do zniesienia dla dziecka, które w tym czasie zamiast 10, ma już 13 lat.

 

Szybka metamorfoza łazienki dla nastolatka

Poniższe porady pozwolą szybko zmienić wystrój łazienki dla dorastającego dziecka. Po pierwsze, w ten sposób pozbędziesz się dziecinnego wystroju i nadasz pomieszczeniu bardziej dorosły wygląd. Możesz jednak również za pomocą opisanych tu gadżetów zamienić zwyczajne pomieszczenie w miejsce, w którym dziecko będzie się dobrze czuło. Mogą Ci się przydać:

  • zasłona prysznicowa Sealskin Lyrics ze sloganem, który zaakceptuje nastolatek,
  • kolorowe akcenty jak w serii Tiger Ramos czy Sealskin Mood,
  • miękkie, duże ręczniki jak z serii Sealskin Aztec.

Młodzi ludzie docenią też holograficzne wzory czy tęczę na opakowaniach kosmetyków, podstawkach czy ręcznikach. Z jednej strony dzieci dorastają dziś szybciej niż kilkadziesiąt lat temu. Już na etapie wczesnego liceum mogą chcieć wnętrza zupełnie jak dla osoby dorosłej. Z drugiej strony nawet dorośli sięgają dziś po „słodkie” opakowania balsamów do ust czy kapcie i szlafroki w bajkowe wzory. Przed urządzeniem wnętrza warto więc skonsultować się z dzieckiem lub poradzić architekta wnętrz, który weźmie pod uwagę te zmienne trendy.