Łazienka w kolorze czystego nieba

A.I. Aqua to kolor roku 2021. W najbliższych miesiącach w pismach wnętrzarskich zaroi się od takich jasnoniebieskich łazienek. Możesz ją mieć także w swoim domu.

Kolor A.I. Aqua czyli jaki?

Co ma wspólnego kolor tropikalnej wody ze sztuczną inteligencją, czyli A.I.? Taki błękit kojarzy się z lampkami na urządzeniach elektronicznych, których jest coraz więcej w naszych domach. Również w łazience! Przykład to choćby światełka punktowe Tiger LED Night Light, które pomagają znaleźć w nocy drogę.

Zdaniem badaczy tego typu odcienie były w zeszłym roku często wyszukiwane w sieci. Poza tym są elementem brandingu wielu marek z kręgów nowych technologii i sportu. Taki błękitny odcień niebieskiego jako kolor roku 2021 roku okrzyknęła marka WSGW, a tradycyjny chabrowy to barwa Pantone na odchodzący rok 2020. Nie ma więc wątpliwości, że niebieski nie opuści nas jeszcze przez jakiś czas. A jak zastosować go w domu?

Jasnoniebieskie dodatki w łazience

Nowe kolory do łazienki najłatwiej wprowadzić w dodatkach. 

  • Do intensywnych barw najłatwiej przekonać się w detalach. Podajnik na mydło Sealskin Doppio to połączenie błękitu z bielą w rozsądnych dawkach.
  • Bardziej odważna jest seria Sealskin Bloom – wszystkie akcesoria do łazienki w czystym odcieniu A.I. Aqua. Wyobraź sobie tylko, jak elektryzujące wrażenie dałoby ich połączenie z żółcią!
  • Idealnym nawiązaniem do tego trendu będzie dywanik Tiger Bright. Gdy kolor Ci się znudzi, wystarczy go wymienić.

Jeśli nie lubisz zbyt mocnych kolorów, szukaj raczej rozbielonego, transparentnego błękitu. Znajdziesz go np. w akcesoriach Sealskin Vetro, gdzie występuje on w transparentnej wersji.

A może duże plamy koloru A.I. Aqua?

Jasnoniebieski kolor A.I. Aqua pięknie łączy się z bielą, żółcią czy beżem, a z drugiej strony z zielenią i wszystkimi odcieniami niebieskiego. Dlatego często jest elementem mozaiek, gdzie może zabłysnąć w bardziej stonowanym otoczeniu. Idealnie pasuje na dekory ścian i podłóg. 

Jeśli szukasz większej plamy koloru, możesz połączyć białe kafelki z błękitnymi ścianami lub sufitami. To pomoże się zrelaksować w łazience. Prościej niż kolor ścian będzie wymienić kotarę prysznicową na jedną z tych utrzymanych w odcieniach błękitu:

  • Sealskin Motif, 
  • Sealskin Granada,
  • Sealskin Bubbles,
  • Sealskin Speckles,
  • Sealskin Tangram.

To bardziej uniwersalne rozwiązanie niż błękitne umywalki czy wanny, które mogłyby się szybko znudzić.