Łazienka jak pokój, czyi przytulność zamiast sterylności

Jednym z wyraźniejszych trendów ostatnich lat jest zmiana charakteru pomieszczeń domowych, związana ze zmianą stylu życia mieszkańców. Kuchnie i sypialnie się otwierają, a łazienki zyskują przytulny wygląd. Jak podkreślić ten efekt?

Coraz częściej okolice wanny służą nie tylko jako miejsce do wykonywania podstawowych czynności higienicznych. W łazienkach oddajemy się relaksowi, czytamy, a nawet przeglądamy wiadomości na telefonie. Nic dziwnego, że musi ona mieć nieco inny charakter, niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Dywan jak w salonie

Widać to w projektach domów, gdzie często wanny lądują w sypialni, a łazienki otwierają się na salon. Zmienia się również to, jak urządzone są ich wnętrza. W cenie są ciepłe podłogi, tak, by można tam było komfortowo spędzać dużo czasu. 

Jak to osiągnąć? Za pomocą ogrzewania podłogowego lub odpowiednich dywaników jakby przeniesionych z salonu. W serii Sealskin Vintage można znaleźć takie przypominające ludowe chodniki. Z kolei Sealskin Motif to dodatki, które bardziej kojarzą się z puszystymi dywanami, niż tradycyjnymi dywanikami łazienkowymi.

Zmieniające się zwyczaje mieszkańców też mają wpływ na wygląd sprzętów. Zamiast rozstawionej w łazience suszarki do prania, młode pokolenie wybiera ciekawe dodatki, jak z serii Sealskin Brix. Na takim stojaku też można powiesić pranie czy ręcznik, ale w stylowy sposób. Całą seria Brix jest zresztą pełna wielofunkcyjnych mebli, jaka kubik Brix – do przechowywania ręczników, ale też odłożenia książki czy postawienia świecy zapachowej.

 

Sprzęty wielofunkcyjne

W łazienkach pojawia się więc miejsce na telefon czy coś do czytania; znikają natomiast specjalne miejsca do przechowywania prania czy papieru toaletowego. Zamiast nich – oryginalne dodatki, których funkcji trudno się domyślić na pierwszy rzut oka. Tak jest z uchwytem na papier toaletowy z paska w linii Urban Tiger, czy w przypadku marynarskich, miękkich koszy na pranie Sealskin Rope. 

Mogą być do przechowywania prania, ale równie dobrze mogłyby stać w sypialni i służyć do trzymania gazet czy pościeli. Również w łazience można je zastosować wielorako zależnie od momentu – sprawdzą się na ręczniki czy kosmetyki. Takie wielofunkcyjne sprzęty sprawdzają się w łazienkach, które charakterem przypominają salon.

 

Jak gwiazda we własnej łazience

 

Dawniej łazienka miała wyposażenie podstawowe, a kto chciał mieć specjalne lustro czy toaletkę, musiał decydować się na kolejne pomieszczenie. Teraz marzenia dotyczące wystroju można spełnić, urządzając samą łazienkę, a wymarzone gadżety są tańsze i łatwiej dostępne, niż kiedyś. Podświetlane dookoła lustro do robienia makijażu można już dostać nie tylko w sklepie z profesjonalnym sprzętem scenicznym, ale też w serii Tiger Boston czy Tiger Helsinki. Poza tym, że można je powiesić nad umywalką , to świetnie uzupełni też toaletkę.

 

Dawniej łazienka miała wyposażenie podstawowe, a kto chciał mieć specjalne lustro czy toaletkę, musiał decydować się na kolejne pomieszczenie. Teraz marzenia dotyczące wystroju można spełnić, urządzając samą łazienkę, a wymarzone gadżety są tańsze i łatwiej dostępne, niż kiedyś. Podświetlane dookoła lustro do robienia makijażu można już dostać nie tylko w sklepie z profesjonalnym sprzętem scenicznym, ale też w serii Tiger Boston czy Tiger Helsinki. Poza tym, że można je powiesić nad zlewem, to świetnie uzupełni też toaletkę.