Kolor Pantone 2020 r. w łazience

Marka Pantone co roku przewiduje, jaki kolor będzie wyznaczał trendy przez kolejne miesiące. W tym roku padło na odcień Classic Blue, czyli intensywny niebieski. Czy sprawdzi się w łazience?

 

Propozycje Pantone z ostatnich lat były strzałem w dziesiątkę. Zieleń żywych roślin z 2017 roku to mocny trend do dziś, a zeszłoroczny koral pojawiał się zarówno na ścianach, jak i dodatkach. Trudno powiedzieć, czy tak samo będzie z klasycznym odcieniem niebieskiego. 

We wnętrzach taki kolor kojarzy się raczej z latami 90., które opierały się na intensywnych połączeniach typu ostra żółć i zdecydowana czerwień. Właśnie wtedy modny był też taki niebieski. Teraz wraca. Jak go zastosować, by nie przytłaczał?

 

Szlachetne materiały

Lata 90. kojarzą się z mało wyszukanymi materiałami, takimi jak plastik czy płyta pilśniowa. Aby więc uniknąć takich skojarzeń, warto wprowadzać kolor niebieski na szlachetnych tkaninach czy dodatkach. Sprawdzi się też na dekoracyjnych, najlepiej  – ręcznie szkliwionych kaflach. Warto dobrać też szklane czy kamienne ozdoby: podstawki i rzeźby, w których łączą się różne odcienie Classic Blue.

Przykłady gotowych aranżacji, w których to dodatki są w takim kolorze, można znaleźć w nowym katalogu Tiger. Dobrze wyglądają puszyste niebieskie ręczniki czy chodniki w łazience. 

 

Classic Blue tylko w detalach

Ściana czy wanna w takim kolorze może przytłaczać. Classic Blue trudno też połączyć z innymi kolorami. Chyba, że będzie zastosowany tylko w dodatkach. Lepiej wybierać całe serie niebieskich dodatków łazienkowych – to daje pewność, że dozownik na mydło i kubek na szczotki będą do siebie pasowały. Takie w odcieniu Pantone 2020 Classic Blue znaleźć można w najnowszej serii Sealskin Conical.

Ponieważ taki intensywny niebieski to trudny kolor, można też zdecydować się na akcesoria w transparentnym odcieniu niebieskiego. Lepiej dopasuje się do innych sprzętów, niż jednolita barwa. Dodatki łazienkowe takie, jak podajnik na mydło czy kubeczek na szczoteczki do zębów w półprzezroczystym odcieniu niebieskiego można znaleźć w serii Sealskin Vetro.

Przykłady niebieskich aranżacji łazienek

Kolor Pantone 2020 pasuje do modnych ostatnio łazienek w stylu hiszpańskim. Andaluzyjskie kafle czy mozaiki często są szkliwione na taki kolor. Inny pomysł to niebieskie dekory jak z chińskiej porcelany – na kafelkach czy ceramice łazienkowej.

Odważni mogą wprowadzić dużą plamę niebieskiego koloru na kotarze prysznicowej Sealskin Madeira. Jeśli ostry niebieski to za dużo, można go zastąpić kotarą Sealskin Speckles, na którym taki odcień płynnie przechodzi w chłodną biel. Tego typu akcesoria to prosty sposób na wprowadzenie do mieszkania najnowszych trendów. 

Również gotową serię mat do wanien i pryszniców w odcieniu Classic Blue można znaleźć w kolekcji Sealskin Unilux. W ten sposób łazienka zyska modny charakter, mimo że podstawowe sprzęty pozostaną bez zmian.