Jakie lustra najmodniejsze w 2020 roku do łazienki? 

Jeśli lustro, to przede wszystkim praktyczne. Sprawdzamy, jakie jeszcze trendy będą modne w łazienkach w 2020 roku.

We wnętrzach liczą się już od jakiegoś czasu względy praktyczne. Mało kto ma miejsce na duże, stojące lustro, które może łatwo się przewrócić. Popularniejsze stają się lustra:

  • w powierzchni ścian,
  • połączone z meblami,
  • uzupełnione o dodatki.

Lustra łazienkowe wtopione w ściany

Nawet w małej łazience można mieć dużą lustrzaną taflę. Wystarczy umieścić lustro jako pokrycie jednej ze ścian. Efektownie prezentuje się we wnęce nad wanną lub odpowiednio podświetlone z góry i z dołu nad zlewem. Inny pomysł to lustrzany blat lub gruba półka tego typu. Dodatkowym plusem jest to, że rozświetlają one przestrzeń. Odbijające się światło i zwielokrotniony w nich obraz sprawiają, że w ciemnej łazience jest jaśniej i bardziej przestronnie. Świetnie wyglądają też lustrzane detale na ścianach – np. dekory i mozaiki. Gotowe kompozycje są dostępne w sklepach, ale można też zaprojektować i stworzyć je samemu z lustrzanych oczek czy mozaiki ze sklepu.

Lustra do łazienki połączone z meblami

Jeśli na ścianach są kafelki i ich skucie byłoby zbyt trudne, warto zainwestować w meble z lustrem na drzwiczkach czy blatach. Najbardziej praktyczna będzie szafa lub szafka zawieszona na wysokości wzroku, w której rzeczywiście będzie się dało wygodnie przejrzeć. Takie otwierane szafki z lustrem w różnych rozmiarach znajdziesz w serii Tiger Boston.

Lustra łazienkowe uzupełnione o dodatki

Jeśli w łazience jest miejsce na osobne lustro, to nie oznacza to, że ma ono być jedynie dekoracyjnym elementem wyposażenia. Małe lustra ścienne Sealskin Brix z kolorowym wieszakiem nadają się nawet do małych pomieszczeń, w których mieści się niewiele poza prysznicem czy sedesem. 

Zawieszony na haczyku ręcznik poprawi komfort korzystania z pomieszczenia, a kolor haczyka rozweseli wystrój. Lustra łazienkowe Sealskin Brix są dostępne z detalami w kolorze czarnym, białym i miedzianym. W tej samej serii można znaleźć ozdobny panel z lustrami i wieszakami, który pozwoli zawiesić więcej niż jeden ręcznik. Jeśli nawet taki element zająłby zbyt dużo cennego miejsca, lepiej zadbać choćby o dodatki z lusterkiem. Przykładowo w szafce można mieć kosmetyki lub biżuterię w puzderku Sealskin Grace, które ma lustro po wewnętrznej stronie pokrywki.

Najmodniejsze ramy do luster

Jeśli chodzi o obramowanie, to na razie odeszła moda na barokowy przepych czy złocenia. Sprawdza się prostota i skromność, jak w lustrach z serii Tiger Sem z drewnianym uchwytem i wąską, czarną ramką. Z kolei szafka Tiger Frames łączy praktyczny charakter przeszklonej szafki z naturalną okleiną z drewna. Ponieważ nie każdy ma dziś czas na zmyślne urządzanie łazienki, na popularności zyskują właśnie takie proste rozwiązania, które równie dobrze wyglądają z czasem.