Jak urządzić łazienkę, gdy w domu jest ich kilka? 

Większość mieszkań posiada tylko jedną łazienkę, w której z konieczności zmieścić musi się wszystko. Jednak w domach często łazienek jest kilka. Wówczas funkcje można rozdzielić. Co umieścić w łazience obok sypialni, co w toalecie na dole, a co w łazience dla gości? 

 

Master bathroom, czyli co obok sypialni?

 

To zwykle największa i urządzona najbardziej komfortowo łazienka w domu. Jej główne cechy to:

  • jasna i przestrzenna;
  • funkcjonalna;
  • z rzeczami prywatnymi właścicieli;
  • przytulna i zaciszna.

Pamiętając o tych zasadach, można urządzić wnętrze, w którym aż będzie się chciało przebywać. Dodatki mogą mieć swój charakter, tak jak czerwony dozownik na mydło w płynie Sealskin Bloom. Aby było wygodnie, powinny pojawić się półki i stojaki na świece, kwiaty czy czasopisma. W tej roli sprawdzą się dyskretne sprzęty z linii Sealskin Modern lub Sealskin Brix

Jeśli łazienka jest duża, a gospodarzy dwoje, można zadbać, by każdy miał w niej miejsce dla siebie. Sprawdzą się np. dwie umywalki pod długim lustrem lub prysznic i osobno za parawanem – wanna. 

 

Jak urządzić łazienkę dla gości?

 

W łazience dla gości dobrze ma się czuć przybywająca z daleka ciotka, jak i młodzi znajomi. Wystrój powinien być więc nieco bardziej uniwersalny niż w głównej łazience. 

Drugim ważnym czynnikiem jest praktyczność. Niech łatwo będzie sprzątać po gościach i pomiędzy ich wizytami. Powinno się też znaleźć miejsce na przybory higieniczne i ręczniki. Łazienka dla gości to więc dobre miejsce na proste sprzęty takie jak te z serii Tiger Ivy i inne utrzymane w tonacji bieli i chromowanego metalu. 

Do tego kilka wieszaków na rzeczy osobiste jak te z serii Tiger Colar. Podstawą są duże, miękkie ręczniki w neutralnym kolorze podobne do Sealskin Portofino. Stojaki na nie są dyskretne i łatwo je wyczyścić, więc powinny się dobrze sprawdzić w każdej gościnnej łazience.

 

Urządzanie osobnych toalet w domu

 

W coraz większej liczbie mieszkań pojawiają się osobne toalety. Czasem można taki kącik łatwo wydzielić z większej łazienki. Jak go urządzić? 

  • Niewskazane są jednolicie białe kafelki, które sprawiają szpitalne wrażenie i mogą przytłoczyć. 
  • Lepiej sprawdzi się glazura o ciekawej fakturze czy nietypowym kolorze.
  • Można też dzielić wizualnie małą przestrzeń za pomocą dekorów i różnych barw.

Jeśli chodzi o sam wystrój, to również nie powinien być zbyt prosty. Nierzucająca się w oczy szczotka do WC to atut w większej łazience, gdzie i tak jest już dużo sprzętów. W małej niech to właśnie takie drobiazgi przykuwają uwagę. Do glazury można dopasować czerwoną szczotkę Sealskin Bloom lub Sealskin Tune ze złoceniami. Aby wnętrze sprawiało spójne wrażenie, z tej samej serii może być pojemnik na mydło. W celu zbudowania klimatu przytulności, przyda się wycięty dywanik pod WC, jak ten Sealskin Angora lub Doux.