Efekt deszczu w łazience

Jest jeden element, bez którego nie może obyć się żadna reklama SPA, egzotycznych wakacji czy dobrego hotelu. To oczywiście efekt deszczu w łazience, dający luksusowe wrażenie jak z tropikalnego lasu. Tak można wypoczywać również na co dzień we własnej łazience.

 

Czy efekt deszczu w łazience to oszczędność wody?

Swobodnie płynący deszcz nie kojarzy się z oszczędzaniem wody. Z drugiej strony systemy polegające na spienianiu czy rozbryzgiwaniu wody wydają się wodooszczędne. Jaka jest więc prawda?

Rzeczywiście spienianie wody i jej podział na duże krople sprzyja niższemu zużyciu wody, ale sam prysznic z efektem deszczu nie gwarantuje oszczędności. Sporo zależy przecież od tego, z jaką mocą przepływa woda czy choćby od wielkości słuchawki. Da się jednak kupić słuchawkę prysznicową z efektem deszczu, która jak najbardziej przysłuży się zrównoważonemu korzystaniu z wody. Wybierając sprzęt z efektem deszczu do łazienki, zwracaj uwagę na:

· Wodooszczędność – wyrażoną albo w przepływających przez słuchawkę litrach na minutę (l/min), albo w procentach wodooszczędności podawanej na skali kolorystycznej od czerwieni do zieleni. Tak opisane są dla wygody porównywania słuchawki prysznicowe z efektem deszczu w katalogu Tiger.

· Regulację – efekt deszczu to przyjemny dodatek, ale przy niektórych czynnościach higienicznych nie ma on znaczenia. Ważne, by dało się wówczas przełączyć program na bardziej wodooszczędny jak w słuchawce Tiger Tyne.

· Wybieraj świadomie nie tylko samą słuchawkę prysznicową z efektem deszczu, ale też wąż czy pomniejsze podzespoły. Woda często ucieka nie przez główkę prysznica, ale cieknące uszczelki czy krany o silnym strumieniu wody. Tiger ma w ofercie markowe podzespoły, które będą długo służyły. Masz pewność, że pasują do designerskiej słuchawki prysznicowej – w przeciwieństwie do przypadkowych części ze sklepu hydraulicznego.

Efekt deszczu – różne słuchawki prysznicowe

Istnieje wiele różnych rodzajów tego typu słuchawek. Po pierwsze dopasuj wielkość do brodzika lub wanny – szerokie, kwadratowe końcówki prysznica będą chlapać, jeśli brodzik jest wąski. Po drugie, jeśli nie mieszkasz sam, zadbaj o prysznic z deszczownicą i dodatkową słuchawką, jak w modelu Tiger Rain czy Luvia. Dzieciom czy osobom starszym może być wygodniej korzystać z tradycyjnej główki prysznica, niż ze słuchawek z efektem deszczu. Na koniec najprzyjemniejsze: prysznice z efektem deszczu są wyjątkowo dekoracyjne i dostępne w różnych kolorach. Zazwyczaj armatura jest chromowana. W tym wypadku możesz wybrać również czarną i matową, a kwadratowe słuchawki prysznica są ozdobą samą w sobie. Na pewno dobierzesz spośród nich taką, którą dopasujesz do posiadanych już w łazience sprzętów.

Czy słuchawka prysznicowa z efektem deszczu zawsze się sprawdzi?

Taka słuchawka do prysznica ma właściwie same zalety. Spośród sytuacji, gdy mimo wszystko się nie sprawdzą, można wymienić tylko kilka. Po pierwsze osoby, które wolą intensywny masaż np. po wysiłku sportowym, powinny wybrać słuchawkę z silnym strumieniem wody, którą mogą swobodnie operować. Deszczownica jest tymczasem umieszczona wysoko nad głową i nie można nią manipulować. Poza tym warto mieć alternatywę jak głęboka umywalka lub druga słuchawka prysznicowa, by np. szybko umyć włosy bez konieczności wchodzenia pod prysznic i moczenia się.