Błysk czy mat w łazience? Przegląd akcesoriów Tiger

Efektowny błysk czy szlachetny mat? W wystroju współczesnych łazienek wszystko jest dozwolone, ważne tylko by było spójne z otoczeniem. Sprawdzamy, które akcesoria Tiger z nowej kolekcji najlepiej uzupełnią dwa różnorodne trendy, jeśli chodzi o wykończenie łazienkowych powierzchni.

 

Błysk w łazience to standard

Wnętrza kąpielowe kojarzą się z lśniącymi lustrami i odbijającą światło powierzchnią armatury czy wanien. To do tego stopnia ważne, że reklamy większości środków do mycia łazienki obiecują właśnie pozostawienie powierzchni idealnie błyszczącej i bez smug. To dlatego odbijające światło powierzchnie mogą kojarzyć się z zadbanym wnętrzem. Podoba Ci się taki efekt? Uzupełnij pomieszczenie lekko połyskliwymi akcesoriami z metalicznej serii Tiger Dock.

Matowe dodatki Tiger do błyszczących łazienek

Jeśli posadzka, kafelki na ścianach i wyposażenie już mocno lśnią, można je zrównoważyć elementami o matowej powierzchni. Szczególnie jeśli odbijające światło ściany czy podłogi są jasne, na zasadzie kontrastu sprawdzą się rzeczy należące do serii Tiger Boston Black. To idealnie czarne i aksamitne w dotyku dozowniki, uchwyty i półki, które dzięki uniwersalnej kolorystyce sprawdzą się w każdym łazienkowym wnętrzu.

Idealną równowagę błysku i matu stanowi lustro Tiger Sem – lśniąca powierzchnia w czarnej, matowej oprawce. Może być dobrym prezentem dla osób urządzających dom, jeśli nie jesteś pewien, czy we wnętrzach preferują błysk, czy stonowane wykończenie powierzchni.

Czasem wprowadzenie czegoś matowego do wykończonej gładkimi kaflami łazienki może nawet być konieczne. Tak będzie w przypadku lśniących i śliskich posadzek – dodanie maty czy dywanika może być wskazane ze względu na bezpieczeństwo, bo lśniące powierzchnie są zwykle śliskie. Jeśli dywan w łazience wydaje się zbędny, warto chociaż zdecydować się na małe dywaniki z matowego włosia uzupełniające WC czy umywalkę, jakich wiele można znaleźć w katalogu Sealskin. Jak widać, granie błyskiem i matem to nie tylko kwestia estetyki.

Gdy armatura i wyposażenie są matowe

Obecnie coraz częściej do łazienek są wybierane całkowicie matowe sprzęty. To oryginalne rozwiązanie świadczące o obyciu właściciela takiego wnętrza z trendami. Kafle bez połysku czy ciemna armatura z matowanego metalu wyglądają bardzo szlachetnie, a jednocześnie nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru. Dodanie do nich tradycyjnych, odbijających światło dodatków, mogłoby zepsuć efekt. Lepiej wypadnie dobranie akcesoriów o identycznej fakturze i podobnym kolorze. Świetnie sprawdzą się te z serii Tiger Tune – czarne i idealnie matowe uchwyty na papier toaletowy czy stojaki na szczotkę. Osoby, które nie chcą robić remontu, a jedynie powoli wprowadzać do wnętrza coraz więcej efektownych, matowych elementów, powinny zacząć od wolnostojącego pojemnika na mydło Tiger Tune i innych drobnych sprzętów codziennego użytku.