Sposoby na wykorzystanie drewna w łazience

Drewno to szlachetny materiał, który często jest wykorzystywany w dekoracji wnętrz i coraz częściej pojawia się także w łazienkach. Sprawdź, jak możesz wykorzystać drewno w swojej łazience!

Drewno w łazience – eleganckie i nowoczesne

Drewno to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich, który swój renesans zawdzięcza wnętrzom w stylu skandynawskim, w których surowe drewno gra pierwsze skrzypce. Z pewnością jest to materiał, który będzie dobrze wyglądać w różnych wnętrzach i sprawi, że nabiorą eleganckiego i nowoczesnego charakteru. Poznaj nasze pomysły na jego wykorzystanie!

  1. Drewniana podłoga w łazience to prawdziwy hit! Jednak wiele osób obawia się tego rozwiązania ze względu na dużą wilgotność tego pomieszczenia – w takich warunkach drewno wymaga regularnej konserwacji, co bywa uciążliwe. Rozwiązaniem jest położone płytek, które swoim wyglądem imitują drewniane deski. To stylowe i ciekawe rozwiązanie, które nie przysparza pracy.

2. Akcesoria z serii Miyagi marki SEALSKIN będą się pięknie prezentować w każdej łazience, a w szczególności na tle szarości, bieli oraz czerni. Stosowanie “drewnianych” dodatków w stonowanym wnętrzu pomoże osiągnąć ciekawy efekt i nada charakteru. Faktura oraz kolor akcesoriów Miyagi imituje drewno. W skład serii wchodzą: dozownik do mydła w płynie, mydelniczka, kubek oraz szczotka do toalety ze stojakiem.  

  1. Drewniane meble łazienkowe będą się pięknie prezentować na tle jasnych pomieszczeń. W ofercie marki ANTADO znaleźć można meble, które doskonale sprawdzą się w każdej łazience!

5. Nie masz możliwości wymiany mebli? Powieś kilka prostych, drewnianych półek na ścianach łazienki. To dodatkowe miejsce na przechowywanie, na przykład kosmetyków.

6. Jesteś w trakcie budowy lub remontu? Szeroki, drewniany parapet w łazience zupełnie odmieni jej charakter!  Może stać się dodatkową przestrzenią do przechowywania. Dla lepszego efektu postaw na nim kilka donic z zielonymi roślinami – Twoja łazienka wpisze się w trend miejskiej dżungli!

7. Nie zapomnij o bezpieczeństwie w łazience. Stylowa mata Jakarta marki SEALSKIN ma wymiary 52 x 90 cm i jest wykonana z czarnego drewna tekowego.