Łazienka dla dwojga

Łazienka często bywa miejscem spornym – każdy z domowników ma swoją, nierzadko odmienną od innych wizję tego pomieszczenia. W mieszkaniach, w których z łazienki korzystają dwie osoby, nadal pojawiać mogą się spięcia. Dlatego ważne jest, aby urządzić łazienkę tak, aby uwzględniała ona potrzeby oraz styl życia obydwu osób.

Łazienka dla dwojga – podwójna umywalka?

Wiele dużych rodzin decyduje się na podwójną umywalkę w łazience. Jest to droższe rozwiązanie, ale pozwala zaoszczędzić cenny czas podczas porannej lub wieczornej toalety, a także przed wyjściami całą rodziną. Czy w łazience dla dwóch osób potrzebna jest podwójna umywalka? Wiele zależy od tego, w jakich godzinach wychodzimy do pracy lub szykujemy się do snu.

Jeśli wychodzimy z domu w podobnych godzinach, to zamontowanie podwójnej umywalki warto zaplanować na już etapie budowy lub remontu – rozdzielenie instalacji wodno-kanalizacyjnej na dwie baterie i dwa odpływy nie jest trudne, ale często instalacja ukryta jest pod płytkami ściennymi, co może utrudnić połączenie w późniejszym czasie. Szeroki wybór mebli oraz umywalek znajdziesz w ofercie CORAM. Proponujemy m.in. rozwiązania z kolekcji Spektra marki ANTADO oraz Boston marki TIGER.

Łazienka podzielona na strefy

Aby korzystanie z łazienki było przyjemne i przebiegało bez konfliktów, warto podzielić ją na strefy. W jednym miejscu powinny więc znaleźć się sama umywalka lub umywalki z lustrem oraz odpowiednio mocnym oświetleniem, które zapewni komfort podczas nakładania makijażu czy w czasie golenia. Lustra zintegrowane z odpowiednim oświetleniem znaleźć można w ofercie marki ANTADO.

Wanna lub prysznic powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od umywalki, tak aby dwie osoby bez przeszkód mogły w tym samym czasie przebywać w łazience.

Wanna czy prysznic?

W łazience dla dwojga zazwyczaj można pozwolić sobie na większą swobodę niż w łazience dla dużej rodziny. Z tego względu w łazienkach dla dwóch osób często wybierana jest wanna zamiast prysznica. Podczas kąpieli nie zapomnij o bezpieczeństwie i wybierz jedną z mat antypoślizgowych dostępnych w ofercie marki SEALSKIN.

Są one dostępne nie tylko w różnych opcjach kolorystycznych, ale także w różnorodnych rozmiarach. Dzięki temu z łatwością można dopasować matę do swojej łazienki.